- روی شبکه
گنجینه‌ی مجله‌ها و روزنامه‌های ایران

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها

در پایگاه اینترنتی بانک اطلاعات نشریات کشور(www.magiran.com) بیش از 1300 نشریه‌ی در حال انتشار معرفی و گزیده یا همه‌ی مقالات آن‌ها عرضه شده است. این خدمات فقط با فرستادن یک نسخه از هر شماره‌ی نشریه انجام می‌شود و کاربران می‌توانند با کمک از فهرست الفبایی، فهرست موضوعی و جستجو با کلیدواژه‌ها به نشریه‌های مورد نظر خود و مطالب آن‌ها دست یابند.
هم‌اکنون متن بیش از 100 هزار مقاله از مجله‌های گوناگون برای آسان‌شدن روند پژوهش دانشجویان به صورت الکترونیک در آمده است و روز به روز بر شمار آن‌ها افوزده می‌شود. اشتراک آنلاین نسخه‌ی چاپی نشریه‌ها همراه با پرداخت الکترونیک، ایجاد فهرست‌های مورد علاقه، دریافت خبرنامه‌های مختلف از انتشار نشریه‌ها و بخش ویژه‌ی گردآوری خبرهای روزنامه‌های کشور، این پایگاه را به پایگاهی با تعامل مثبت با کاربرانش تبدیل کرده است.

این پایگاه را بخش خصوصی راه‌اندازی کرده و نمونه‌ی خوبی از توانمندی‌های بخش خصوصی است که با نداشتن بودجه‌ و پشتیبانی آن‌چنانی و ریخت و پاش‌های دستگاه‌های دولتی کاری درخور انجام داده است. راه‌اندازی و شکوفایی چنین پایگاه‌هایی هم توانمندی‌های بخش خصوصی را به نمایش می‌گذارد و هم ناتوانی سازمان‌های دولتی را در اطلاع‌رسانی کارآمد به رخ می‌کشد. این نه جای تاسف که جای خوشحالی دارد.

از این پایگاه بازدید کنید

نشانی مطلب در وبگاه :
http://jazirehdanesh.com/find.php?item=4.95.906.fa
برگشت به اصل مطلب