کتابخانه جزیره- تازه‌های نشر
چهار لاکپشت پرنده برای صدویک پرسش و پاسخ

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1391/12/2 | 
کتاب «101 پرسش و پاسخ درباره‌ی پزشکان و داروشناسان بزرگ» در فهرست پنجم کتاب‌های لاکپشت پرنده (بهار 1391) جای گرفت و چهار لاکپشت پرنده را از آن خود کرد.
لاک‌پشت پرنده، فهرستی از کتاب‌های مناسب برای کودکان و نوجوانان است که با همکاری فصلنامه‌ی «پژوهشنامه‌ی ادبیات کودک و نوجوان» و مؤسسه شهرکتاب فراهم می‌شود.گروهی از منتقدان و کار‌شناسان پس از بررسی کتاب‌های هر فصل، تعدادی از کتاب‌های برگزیده و مناسب را که شایسته‌ی معرفی به خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان است، در فهرست «لاک‌پشت پرنده» جای می‌دهند.
این کتاب‌ها پیشتر در قالب رده‌های عالی، خوب و کتاب‌های راه‌یافته اعلام می‌شدند اما از فهرست پنجم به بعد، تعداد لاک‌پشت‌هاست که رتبه‌بندی کتاب‌ها را تعیین می‌کند. آثار از سه تا شش لاک‌پشت امتیاز می‌گیرند و کتاب‌هایی که شش لاک‌پشت گرفته باشند، عالی‌ترین کتب فصل به شمار می‌آیند.
در آیین پایانی این جشنواره که روز سه‌شنبه در شهر کتاب مرکزی برگزار شد، رضی هیرمندی برای ترجمه‌ی کتاب «اختراع هوگوکابره» و جمشید خانیان برای نگارش رمان «عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» نشان طلایی لاک‌پشت پرنده را دریافت کردند.
نشان نقره به شهرداد میرزایی برای نگارش کتاب «ما همه آزاد آفریده شده‌ایم»، فرهاد حسن‌زاده برای نگارش رمان «هستی» و احمدرضا احمدی برای کتاب «همه چراغ‌ها از نگاه‌ها روشن شده‌اند» اهدا شد.
یادآور می‌شود که کتاب «101 پرسش و پاسخ درباره‌ی پزشکان و داروشناسان بزرگ» نوشته‌ی حسن سالاری با دریافت چهار لاکپشت پرنده و کتاب «صد دانشمند ایران و اسلام» نوشته‌ی حسن سالاری با سه لاکپشت پرنده  به عنوان کتاب‌های مناسب برای کودکان و نوجوانان معرف شد.
در پایان این مراسم نویسندگان و مترجمان کودک و نوجوان در جشن امضا حضور یافتند و کتاب‌های خود را برای بچه‌ها امضا کردند.
 
نشانی مطلب در وبگاه کتابخانه جزیره:
http://jazirehdanesh.com/find.php?item=14.204.1064.fa
برگشت به اصل مطلب