کتابخانه جزیره- تازه‌های نشر
مجله‌ی ریاضی پایا منتشر شد

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1391/11/28 | 
مجله‌ی ریاضی پایا با هدف بهبود مهارت‌های ریاضی دانش‌آموزان دوره‌ی دبیرستان و علاقه‌مندان آموزش ریاضی به صورت فصلنامه منتشر می‌شود. نخستین شماره‌ی این مجله در میانه‌ی زمستان 1391 در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. این مجله به سردبیری میرشهرام صدر و گروهی از کارشناسان آموزش ریاضی با پشتیبانی شرکت آموزشی فرهنگی مبتکران آماده می‌شود.

AWT IMAGE

سرفصل‌های این مجله عبارت است از:
کمک‌آموزشی: مقاله‌هایی که به طور مستقیم با برنامه‌ی درسی ریاضی دوره‌ی آموزش متوسطه ارتباط دارند و به تکمیل آن می‌پردازند.
دانش‌افزایی: مقاله‌هایی که می‌کوشند سطح دانش ریاضی مخاطبان را افزایش دهند و مطالعه‌ی آن‌ها به ویژه به دبیران ریاضی سفارش می‌شود.
خلاقیت: مقاله‌هایی که دانش‌آموزان را با روش‌های حل مسأله و چند راه‌حل برای یک مسأله آشنا می‌کنند. در پایان این مقاله‌ها مسابقه‌های ریاضی برای دانش‌آموزان آمده است. بهترین پاسخ‌ها را با نام دانش‌آموز در شماره‌ی بعدی مجله منتشر می‌کنند.
ریاضیات از نوع سوم: در این مقاله‌ها با کاربردهای ریاضی در زندگی روزانه و علوم دیگر آشنا می‌شویم. برای مثال، در شماره‌ی نخست این مجله، مقاله‌ای با عنوان «محاسبه‌ی اقساط و کارمزد در قراردادهای بانکی» آمده است.
•  شناسنامه‌ی مجله را دریافت کنید.
•  نمونه‌ی مقاله را دریافت کنید.

نشانی مطلب در وبگاه کتابخانه جزیره:
http://jazirehdanesh.com/find.php?item=14.204.1063.fa
برگشت به اصل مطلب