- خبرهای بنیادی
خوک‌هایی با ویژگی گوشت ماهی

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1385/1/10 |  مترجم: آقاي حسن سالاری | 

گروهی از پژوهشگران گزارش کرده‌اند که خوک‌هایی را برای سالم‌کردن گوشتشان به اندازه‌ی غذاهای دریایی، تغییر ژنتیکی داده‌اند. با این همه، نگرانی‌هایی پیرامون سلامتی گوشت و فرایند پذیرش آن در دولت مرکزی ایالات متحده‌ی آمریکا ممکن است از به چشم آمدن آن در فروشگاه‌ها جلوگیری کند.

بر اساس گزارش این کار، که در مجله‌ی Nature Biotechnology منتشر شده است، خوک‌ها آن گونه تغییر ژنتیکی پیدا کرده‌اند تا اسیدچرب‌های امگا-3 را در سطحی بسار بالا تولید کنند. اسیدچرب‌های امگا-3 گونه‌ای از روغن‌های طبیعی هستند که برای رویارویی با بیماری‌های قلبی و نارسایی‌های دستگاه ایمنی بسیار مناسب‌اند. این روغن بیش‌تر در ماهی‌ها یافت می‌شود.

جینگ کانگ (Jing Kang)، پژوهشگر مدرسه‌ی پزشکی هاروارد در کمبریج ماساچوست در این باره می‌گوید: "اسیدچرب‌های امگا-3 برای سلامتی انسان بسیار سودمند هستند. اما منبع آن‌ها بسیار محدود است، زیرا ذخایر ماهی‌های سالم، به علت آلودگی به جیوه و دیگر مواد شیمیایی، روز به روز کاهش می‌یابد. ما به جایگزین زمینی ارزان نیاز دریم تا از پس خواسته‌ی ‌ رو به افزایش مردم برآییم و خوک‌ها می‌توانند پاسخی برای آن باشند."

شبیه‌سازی برای گوشت خوک سالم

تا کنون تنها راه سرشارکردن گوشت خوک از این اسیدچرب‌ها گنجاندن پودر ماهی در غذای آن‌ها بود که گران است. زیرا این جانوران ژن ویژه‌ای را که دگرگون شدن اسیدچرب‌های امگا-6 به اسدچرب‌های امگا-3 را آسان می‌کند، ندارند.

کانگ و همکارانش طی آزمایش‌هایی که در سال 2004 انجام دادند، آن ژن را به ژنوم موش وارد کردند تا این جانور بتواند اسیدچرب‌های امگا-3 تولید کند. این پژوهشگران برای تغیر ژنتیکی خوک‌ها، نسخه‌ی همانندی از همان ژن را به درون سلول‌های جنینی خوک‌های نر وارد کردند و آن دسته از سلول‌هایی را که امگا-3 فراوانی تولید می‌کردند، برگزیدند. سپس، ماده‌ی ژنتیکی تغییر یافته‌ی این سلول‌ها را به دورن تخم‌های بارور نشده‌ی خوک وارد کردند و جنین‌های به دست آمده از آن تخم‌ها را درون 14 خوک ماده جای دادند.

از ده خوک ماده، بچه خوک‌هایی به دنیا آمد که شش تا از آن‌ها برای ژن آسان کننده‌ی تولید اسیدچرب‌های امگا-3، مثبت بودند. نمونه‌ی بافت برداشت شده از دم موش‌های تغییر ژنتیکی یافته نشان داد که آن‌ها به اندازه‌ی بالا اسیدچرب امگا-3 تولید می‌کنند و سطح اسدچرب‌های امگا-6 در آن‌ها پایین است.

راهی دراز تا بازار

به نظر می‌رسد گوشت این خوک‌ها تا رسیدن به بازار راهی دراز در پیش دارد. در ایالات متحده‌ی آمریکا همه‌ی جانوران تغییر ژنتیکی یافته پیش از آن که در بازار به فروش برسند، باید در اداره‌ی نظارت بر غذا و دارو (FDA) تایید شوند. تا کنون، این اداره به هیچ کدام از چنین جانورانی اجازه‌ی فروش نداده است. ماهی‌هایی تغییر ژنتیکی یافته نزدیک 6 سال است که در فرایند پذیرش تا رسیدن به بازار مانده‌اند.

غذاهای تغییر ژنتیکی یافته پرسش‌های اخلاقی و زیست محیطی زیادی با خود آورده‌اند که خوک‌های تغییر ژنتیکی یافته نیز با آن‌ها درگیرند. مارگارت ملون(Margaret Mellon) که برنامه‌ی غذا و محیط زیست را رهبری می‌کند می‌گوید: "کار کانگ و همکارانش پرسش‌های مهمی پیرامون تداخل با سوخت و ساز اسید چرب پدید آورده است. ما نمی‌دانیم میزان این اسیدچرب‌ها درنسل‌های آینده چگونه خواهد بود. هنوز پژوهشی درباره‌ی اثر این تداخل انجام نشده است. به علاوه، کار کانگ و همکارانش با توجیه کاهش برداشت ماهی انجام شده است. ما باید این نگرانی را بر طرف کنیم، اما نمی‌توانیم از آن به عنوان دستاویزی برای وارد کردن غذاهای تغییر ژنتیکی یافته به رژیم غذایی مردم بهره گیریم."

از سوی دیگر، دیدگاه‌ها پیرامون سودمندی‌های اسیدچرب‌های امگا-3 نیز گوناگون است. بر اساس مطالعه‌ای که گزارش آن در مجله‌ی British Medical Journal چاپ شده است، سودمندی‌هایی اسیدچرب‌های امگا-3 ممکن است کم‌تر از آن چیزی باشد که تا کنون گفته می‌شد.

منبع:

Amitabh Avasthi ,Cloned Pigs Produce Healthy Pork? National Geographic News  , March 27, 2006 

نشانی مطلب در وبگاه :
http://jazirehdanesh.com/find.php?item=11.145.551.fa
برگشت به اصل مطلب