Home Home Information Contact Site Map Library English Site
بخش‌های اصلی
صفحه‌ی اصلی::
آموزش‌های خانگی::
سرآشپز جزیره::
بهداشت خانواده::
آموزش جنسی::
کودک‌شناسی::
پسند شما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
آخرین مطالب بخش
:: 9 نکته درباره بچه‌ها که ممکن است ندانید
:: جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز
:: گرمای لپ‌تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد
:: والدین و نگرش نو به آموزش علوم
:: بیست راهکار برای پرورش دانش آموزان موفق
:: آموزش علوم در جریان بازی
:: نقش خانواده در آموزش علوم
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: بیایید باکتری بخوریم
:: یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی
:: چرخه سوخت هسته‌ای
:: ناسا پایین‌ترین دمای جهان را می‌آفریند
:: مجموعه‌ی 6 جلدی گفت‌وگو درباره‌ی انرژی منتشر شد
:: نقش کتابخانه‌های دیجیتال چندرسانه‌ای در پیشرفت آموزش
:: چه چیزی دختران را دختر می‌سازد؟
:: ترویج علم با دانش‌نامه‌های الکترونیکی
:: کتاب‌های اخترشناسی و فضا منتشر شد
:: پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟
سالارکتاب
سالارکتاب
با کتاب‌های سالاری آشنا شوید
:: ورزش کنید تا لذت ببرید ::
 | تاریخ ارسال: 1385/11/9 | 

  حتی فکر کردن به عمل جنسی می‌تواند احساسات ما را به هیجان آورد؛ عملی که به زوج‌های جوان محدود نمی‌شود و همه‌ی زوج‌ها در هر سنی که باشند می‌توانند از خوشی‌های آن بهره‌مند شوند. ورزش که بخش مهمی از یک زندگی جنسی موفق است، می‌تواند میل جنسی را تقویت کند، بر لذت عمل جنسی بیافزاید و بهره‌مندی ما را از خوشی‌های آن بیشتر کند. بنابراین، برای ورزش منظم وقت بگذارید تا لذت ببرید. 

  عمل جنسی مطلوب به سلامت ما کمک می کند

  هر چند برای عمل جنسی مطلوب تعریف‌های گوناگونی وجود دارد، اما شاید بتوان آن را این گونه تعریف کرد: رفتار صمیمانه‌ای که سلامت و خوشی انسان را بهبود می‌بخشد. لذت بردن از یک رابطه‌ی صمیمانه باعث آزاد شدن مواد شیمیایی خاصی در بدن می‌شود که از ما در برابر بیماری‌ها محافظت می‌کنند. پژوهشگران معتقدند عمل جنسی مطلوب درد مفاصل و ماهیچه‌ها را تسکین می‌دهد و باعث افزایش طول عمر می‌شود.

  با این همه، ما برای عمل جنسی مطلوب، زمان و انرژی لازم را صرف نمی‌کنیم. بر اساس پژوهش گسترده‌ای که در امریکا انجام شده است، بیش از یک سوم زوج‌های امریکایی به کاهش میل جنسی دچارند. پس از یک روز کاری پر تنش، فراموش کردن جشن اوج سرخوشی انسان، بسیار ساده است! با وجود این، راه‌هایی وجود دارد که صرف نظر از سن یا مشغله‌ی کاری، باعث پایداری و قوت این رابطه‌ی صمیمانه می‌شوند و آن را بخش همیشگی برنامه زندگیمان می‌سازد.

  انرژی لازم را برای عمل جنسی مطلوب فراهم سازید

  فعالیت فیزیکی(ورزش) مطمئن‌ترین راه برای تقویت میل جنسی و افزایش فعالیت جنسی است. ورزش هوازی مانند داروی قوی باعث افزایش هورمون‌ها، فرونشاندن تنش‌ها، کاهش چربی و جوان شدن بدن، تقویت احساس شادابی، پرتوانی و سر زندگی، تقویت اعتماد به نفس و بهبود سلامتی مطلوب می‌شود. ورزش منظم باعث افزایش جریان خون به آلت جنسی نیز می‌شود و از این راه مرد و زن را برای عمل جنسی آماده می‌سازد.

  بر پایه‌ی پژوهشی که در کالیفرنیا انجام شد، مردان میانسال کم تحرکی که سه بار در هفته فقط یک ساعت ورزش می‌کردند، از بهبود عملکرد جنسی، افزایش دفعات عمل جنسی و ارگاسم(اوج تحریک جنسی) و احساس رضایت بیشتری خبر دادند. در مطالعه دیگری مشخص شد زنان میانسالی که ورزش می‌کردند، نسبت به همسالان کم تحرک خود به دفعات بیشتری(7 بار در ماه) عمل جنسی داشتند و از آن لذت بیشتری می‌بردند.

  چون عمل جنسی به دیر پایی نیاز دارد، بهبود سلامت قلب و عروق با فعالیت هوازی مانند پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری یا شنا کردن(سه بار در هفته دست کم 30 دقیقه) به زوج‌ها کمک می‌کند آن را به دفعات بیشتر و به مدت طولانی‌تری انجام دهند. دراز و نشست یا بنشین و پاشو نیز سودمند است. این جنبش‌ها باعث تقویت ماهیچه‌های شانه‌ها، سینه، شکم و همه‌ی بخش‌هایی می‌شوند که در عمل جنسی به کار گرفته می‌شوند. قوی نگه داشتن این ماهیچه ها باعث تقویت بنیه و قدرت جنسی می‌شود، به عمل جنسی تداوم می‌بخشد و آن را لذت بخش‌تر می کند.

  خود را برای عمل جنسی گرم کنید

  ماهیچه‌های درگیر در فعالیت جنسی برخلاف ماهیچه‌های بازوها و پاها طی روز به ندرت فعال هستند. با وجود این، زوج‌ها با تقویت این ماهیچه ها می‌توانند از عمل جنسی لذت بیشتری ببرند. ورزش کیگل( Kegel ) ماهیچه‌های مهبل را تقویت می‌کند و از این راه به زن کمک می‌کند فرمان این ماهیچه‌ها را به دست گیرد. در نتیجه، مهبل طی عمل جنسی به دور آلت مردانه حلقه می‌زند و زن آسان‌تر به اوج تحریک جنسی می‌رسد. هم‌چنین، مردان با کمک این ورزش می‌توانند فرمان ماهیچه‌هایی را که برای توقف جریان ادرار استفاده می‌شوند(ماهیچه‌های Pubococcygeal ) به دست گیرند و با منقبض کردن آن‌ها پیش از اوج تحریک جنسی تخلیه منی را به تاخیر اندازند.

  ورزش کیگل که دکتر آرنولد کیگل آن را برای تقویت ماهیچه‌های لگن پیشنهاد کرده، چنین است: ماهیچه‌هایی را که برای توقف جریان ادرار استفاده می‌شوند، مانند زمانی که جلوی ادرار را می‌گیرید، منقبض کنید و هر بار دو تا سه ثانیه به حالت منقبض نگه دارید. هر بار که ماهیچه‌ها را منقبض می‌کنید، نفس عمیقی بکشید و آن‌ها را بین هر انقباض به طور کامل از حالت منقبض درآورید.

  این ورزش را در هر زمان و در هر جایی می‌توان انجام داد؛ هنگامی که مشغول خوردن صبحانه‌اید، مجله می‌خوانید، تلویزیون نگاه می‌کنید یا به رادیو گوش می‌دهید. با ده تا بیست بار آغاز کنید و کم‌کم آن را به دست کم صد تا دویست بار در روز برسانید. اگر این ورزش را هر روز انجام دهید، پس از یک ماه به نتایج مطلوبی دست پیدا می‌کنید.

  حرکات کششی

  حرکات کششی که در ادامه توضیح داده می‌شوند، به نرم و انعطاف‌پذیر شدن ماهیچه‌های درگیر در عمل جنسی و تسهیل رسیدن به اوج تحریک جنسی کمک می‌کنند. این حرکات می‌توانند روی تشک سفت یا کف اتاق خواب انجام شوند. لباس گشاد و راحتی بپوشید یا لباس نپوشید. موسیقی مورد علاقه‌ی خود را پخش کنید. از آن جا که این حرکات ممکن است میل جنسی شدیدی در شما ایجاد کنند، بهتر است آن‌ها را همراه زوج خود انجام دهید.

  بالا کشیدن لگن . به پشت بخوابید و زانوهایتان را خم و اندکی از هم جدا کنید. پاهایتان روی کف و بازوهایتان کنارتان باشد. نفس عمیقی بکشید، ماهیچه‌های شکم و باسن‌هایتان را منقبض کنید و تا زمانی که کمرتان صاف است، لگن خود را به بالا بکشید. مواظب باشید کمرتان خم نشود. نفس بکشید و تا ده ثانیه به این حالت بمانید. سپس، همین طور که بدنتان را به آرامی به سمت پایین رها می‌کنید، نفس خود را بیرون دهید. این کار را چند بار انجام دهید.

  کشش پروانه‌ای. به پشت بخوابید و زانوهایتان را خم کنید. پاهایتان به هم چسبیده و روی بستر قرار گرفته باشد. سپس، پاهایتان را به داخل بکشید، طوری که به باسنتان برخورد کند. مچ پایتان را بچرخانید، طوری که کف پاهایتان به سمت یکدیگر باشد و همدیگر را لمس کنند. زانوهایتان به دو طرف بستر جهت می‌گیرند. آن‌ها را به پایین(به سطح بستر) نزدیک کنید. شما یا زوجتان می‌توانید به آرامی روی ران‌هایتان فشار آورید و آن‌ها را به پایین جا به جا کنید. وقتی زانوها تا اندازه‌ای که راحت هستید از هم دور شدند، این وضعیت را برای شصت ثانیه حفظ کنید. سپس زانوها را به حالت اول بازگردانید.

  این ورزش را به حالت نشسته و پشت به پشت زوجتان نیز می‌توانید انجام دهید. تا جایی که امکان دارد به حالت راست بنشینید و ستون مهره‌های خود را به یکدیگر فشار دهید. شانه‌هایتان را شل کنید و سرتان را در راستای ستون مهره‌های نگه دارید. پاهایتان را تا جایی که می‌شود به بدنتان نزدیک کنید و آن‌ها را به گونه‌ای بچرخانید تا کف پاهایتان هم دیگر را لمس کنند و زانوهایتان به سمت خارج قرار گیرد. پاهایتان را در دست بگیرید. نفس عمیق بکشید و آرام آرام زانوهایتان را به پایین ببرید. دقت کنید زانوهایتان را به پایین نرانید.(این ورزش برای بی‌نظمی قاعدگی، مشکلات ادراری و کاهش درد زایمان نیز سودمند است.)

  سلامت جنسی برخاسته از سلامت جسمی است

  ورزش‌های دیگری وجود دارد که نه تنها زندگی جنسی بلکه سلامت جسمی و ذهنی شما را تقویت می‌کنند. در کلاس‌های یوگا فعالیت‌هایی به شما آموزش داده می‌شود که به کشش ناحیه لگن کمک می‌کنند. شنا و سایر ورزش‌هایی که با پا زدن همراه اند نیز سودمند است. خلاصه، ورزش منظم، از هر نوعی که باشد، باعث افزایش توان، بنیه، شور و شوق، لذت و تقویت همه جانبه‌ی زندگی جنسی می‌شود. بنابراین، ورزش کنید تا لذت ببرید.

  منبع :

  http://health.discovery.com/  

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 24458 بار   |   دفعات چاپ: 2845 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 331 بار   |   1 نظر
نظرات کاربران
نظر ارسال شده توسط mostafa در تاریخ 1389/3/2
عالی بود موفق باشید
For Family
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 50 queries by YEKTAWEB 4319