Home Home Information Contact Site Map Library English Site
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی
گنجینه کتاب
نویسندگان نامدار
دانش‌نامه‌ها
تازه‌های نشر
آیین نوشتن
برترین های کتابخانه
حرف اول
نشر الکترونیک
برترین مقاله‌ها
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
آخرین مطالب بخش
:: مجموعه‌ی 6 جلدی گفت‌وگو درباره‌ی انرژی منتشر شد
:: ترویج علم با دانش‌نامه‌های الکترونیکی
:: کتاب‌های اخترشناسی و فضا منتشر شد
:: سرگذشت کتاب مرجع در ایران
:: چگونه از اثرات ریزگردها بر سلامت خود بکاهیم؟
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: بیایید باکتری بخوریم
:: یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی
:: چرخه سوخت هسته‌ای
:: ناسا پایین‌ترین دمای جهان را می‌آفریند
:: 9 نکته درباره بچه‌ها که ممکن است ندانید
:: جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز
:: گرمای لپ‌تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد
:: نقش کتابخانه‌های دیجیتال چندرسانه‌ای در پیشرفت آموزش
:: چه چیزی دختران را دختر می‌سازد؟
:: پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟
کتابک
:: مجموعه‌ی 6 جلدی گفت‌وگو درباره‌ی انرژی منتشر شد ::
 | تاریخ ارسال: 1397/2/4 | 
مجموعه‌ی 6 جلدی گفت‌وگو درباره‌ی انرژی نوشته‌ی ریچارد و لوییس اسپیلزبوری را انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ترجمه‌ی حسن سالاری، مجید عمیق و سلیمان فرهادیان منتشر کرده است. این مجموعه به معرفی چگونگی بهره‌برداری از منابع گوناگون انرژی، به‌ویژه انرژی‌های تجدیدپذیر و پی‌آمدهای این بهره‌برداری‌ها می‌پردازد.

مجموعه کتاب‌های گفت‌وگو درباره‌ی انرژی به معرفی چگونگی بهره‌برداری از منابع گوناگون انرژی و پی‌آمدهای این بهره‌برداری‌ها می‌پردازد. متن اصلی این کتاب‌ها به بخش‌هایی دوصفحه‌ای تقسیم شده است و هر بخش با جمله‌هایی ساده، عکس‌ها و نمودارهای اطلاعاتی، چگونگی تولید الکتریسیته از منابع انرژی و کارکرد فناوری‌های مرتبط را توضیح می‌دهد.
 
🔸 این کتاب‌ها در انگلستان تولید شده‌اند، اما گزارش‌های آن‌ها فقط به کشورهای پیشرفته محدود نمی‌شود و در همه‌ی جلدهای این مجموعه، گزارش‌هایی از وضعیت بهره‌برداری از منابع انرژی در کشورهای در حال توسعه نیز آمده است.
 
🔸 این کتاب‌ها بخش‌های با عنوان «بحث کنیم» دارند که به موضوع‌های بحث‌انگیز و نگرانی‌های مرتبط با بهره‌برداری از منابع انرژی می‌پردازند. این بخش‌ها چگونگی بحث علمی را با روشی غیرمستقیم به خوانندگان آموزش می‌دهند.
 
🔸 خوانندگان این کتاب‌ها درمی‌یابند که باید به نظر مخالفان به همان اندازه‌ی نظر موافقان گوش داد و از میان چنین بحث‌هایی است که می‌توان سود و زیان هر تصمیم را به‌خوبی ارزیابی کرد و بهترین تصمیم را گرفت. با چنین تمرین‌هایی است که می‌توان مدیران بهتری برای فردایی بهتر پرورش داد.

این کتاب‌ها را کانون پرورش فکری کودکان با ترجمه‌ی  مجید عمیق، سلیمان فرهادیان و حسن سالاری منتشر کرده است.در فصلنامه‌ی نقد کتاب علوم و فنون درباره‌ی این کتاب‌ها آمده است:

کتاب‌های گفت‌وگو درباره‌ی انرژی به معرفی چگونگی بهره‌برداری از منابع گوناگون انرژی و پی‌آمدهای این بهره‌برداری‌ها می‌پردازد. متن اصلی این کتاب‌ها به بخش‌هایی دوصفحه‌ای تقسیم شده است و هر بخش با جمله‌هایی ساده، عکس‌ها و نمودارهای اطلاعاتی، چگونگی تولید الکتریسیته از منابع انرژی و کارکرد فناوری‌های مرتبط را برای خوانندگان توضیح می‌دهد. این کتاب‌ها در انگلستان تولید شده‌اند، اما گزارش‌های آن‌ها فقط به کشورهای پیشرفته محدود نمی‌شود و در همه‌ی جلدهای این مجموعه، گزارش‌هایی از وضعیت بهره‌برداری از منابع انرژی در کشورهای در حال توسعه نیز آمده است.

این کتاب‌ها بخش‌های با عنوان «بحث کنیم» دارند که به موضوع‌های بحث‌انگیز و نگرانی‌های مرتبط با بهره‌برداری از منابع انرژی میپردازند. این بخش‌ها چگونگی بحث علمی را با روشی غیرمستقیم به خوانندگان آموزش می‌دهند. آن‌ها با خواندن این بخش‌ها درمی‌یابند که باید به نظر مخالفان به همان اندازه‌ی نظر موافقان گوش داد و از میان چنین بحث‌هایی است که می‌توان سود و زیان هر تصمیم را به‌خوبی ارزیابی کرد و بهترین تصمیم را گرفت. با چنین تمرین‌هایی است که می‌توان مدیران بهتری برای فردا پرورش داد.
 
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
کلیدواژه ها: انرژی | تجدیدپذیر | منابع انرژی | انرژی باد | انرژی خورشیدی | انرژی هسته‌ای | سوخت‌های فسیلی | کانون پرورش فکری | حسن سالاری |
دفعات مشاهده: 16231 بار   |   دفعات چاپ: 490 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
کتابخانه جزیره
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 57 queries by YEKTAWEB 4331