Home Home Information Contact Site Map Library English Site
بخش‌های اصلی
صفحه‌ی اصلی::
آموزش‌های خانگی::
سرآشپز جزیره::
بهداشت خانواده::
آموزش جنسی::
کودک‌شناسی::
پسند شما::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الكترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در كادر زیر وارد كنید.
آخرین مطالب بخش
:: 9 نکته درباره بچه‌ها که ممکن است ندانید
:: جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز
:: گرمای لپ‌تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد
:: والدین و نگرش نو به آموزش علوم
:: بیست راهکار برای پرورش دانش آموزان موفق
:: آموزش علوم در جریان بازی
:: نقش خانواده در آموزش علوم
آخرین مطالب سایر بخش‌ها
:: بیایید باکتری بخوریم
:: یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی
:: چرخه سوخت هسته‌ای
:: ناسا پایین‌ترین دمای جهان را می‌آفریند
:: مجموعه‌ی 6 جلدی گفت‌وگو درباره‌ی انرژی منتشر شد
:: نقش کتابخانه‌های دیجیتال چندرسانه‌ای در پیشرفت آموزش
:: چه چیزی دختران را دختر می‌سازد؟
:: ترویج علم با دانش‌نامه‌های الکترونیکی
:: کتاب‌های اخترشناسی و فضا منتشر شد
:: پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟
سالارکتاب
سالارکتاب
با کتاب‌های سالاری آشنا شوید
:: خوش آمدید ::

میوه‌ی زندگی

:: والدین و نگرش نو به آموزش علوم ::
 | تاریخ ارسال: 1386/2/30 | نویسنده: آقاي اسفندیار معتمدی | 
علم و آموزش یکی از نیازهای جامعه‌های امروزی است. از این رو، یادگیری بخش عمده‌ای از فعالیت‌های فرزندان ما را تشکیل می دهد . برسی‌ها نشان داده‌اند که مشارکت والدین در فرایند آموزش علم اهمیت زیادی دارد. بنابراین، آگاهی بیش‌تر از رویکردها و هدف های آموزشی تاحدودی برای والدین نیز ضروری است. در چند دهه اخیر هدف ها، رویکردها، روشها و ابزارهای یادگیری علم تغییرهای اساسی پیدا کرده است.
>
:: بیست راهکار برای پرورش دانش آموزان موفق ::
 | تاریخ ارسال: 1386/2/5 | مترجم: آقاي حسن سالاری | 

اغلب پدران و مادران می‌خواهند دانش‌آموزان موفقی داشته باشند و برای دست یافتن به این هدف، از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند. با وجود این، ممکن است آنان از نقش فعالانه‌ی خود در رسیدن به این هدف، کمتر آگاه باشند و پرورش دانش‌آموز موفق را وظیفه‌ی انحصاری نظام آموزشی و آموزگاران بدانند. اما پژوهش‌ها نشان می‌دهند دانش‌آموزانی در مدرسه موفق‌اند که والدینشان آنان را برای مدرسه و یادگیری آماده می‌سازند.

>
:: کاوش در طبیعت ::
بچه‌ها باید از همان سال‌های آغازین شکل‌ها، رنگ‌ها و طرح‌ها را کشف کنند، تغییر و تبدیل‌ها و رشد و نمو را مشاهده کنند، مفاهیم بوم‌شناسی را درک کنند و به محیط زیست احترام بگذارند. در این جا به نکته‌هایی اشاره می‌شود که کندوکاو بچه‌ها را در طبیعت تقویت می‌کنند. هم‌چنین، آنان را به سوی کاوش در طبیعت فرا می‌خواند. به این ترتیب،آنان فرآیند علم یعنی چگونه آموختن را تجربه می‌کنند و حواسشان دقیق و قوی می‌شود.
>
:: ریاضی در زندگی روزانه ::
 | تاریخ ارسال: 1385/11/14 | مترجم: آقاي حسن سالاری | 
جهانی از مفاهیم انتزاعی، فرمول‌هایی که باید به حافظه سپرد، تمرین‌ها و مهارت‌های خسته کننده و تکالیف منزلی که اغلب نامفهوم به نظر می‌رسند! برای پدران و مادرانی که چنین پیش‌زمینه‌ای از ریاضیات دارند، پیوند بین ریاضی و زندگی واقعی غیر ممکن به نظر میرسد. اما خوشبختانه برای فرزندان ما آموزش ریاضی به اندازه‌ی چشمگیری بهبود یافته است. به فرزندتان کمک کنید ارتباط و نقش مهم ریاضیات را در زندگی روزانه درک کند. 
>
:: آموزش علوم در جریان بازی ::
 | تاریخ ارسال: 1385/10/2 | مترجم: آقاي حسن سالاری | 

بچه‌ها می‌توانند در جریان بازی‌های روزانه خود مهارت‌های علمی را نیز بیاموزند. برای پاسخ‌گویی به همه‌ی پرسش‌های آنان به فراگیری موضوع‌های گوناگون نیاز ندارید. فقط کافی است در شور و شوق آنان برای کشف کردن شریک شوید و کمک کنید به ارزش فرایند یادگیری پی ببرند. در این جا چند راهکار پیشنهاد می‌شود که در کنار چند آزمابش ساده و بسیار کم هزینه کنجکاوی طبیعی فرزندان شما را تقویت می‌کنند.

>
:: جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز ::
 | تاریخ ارسال: 1397/2/31 | 
مطالعات نشان می دهد که 30 تا 40 درصد تمام سرطان ها با شیوه زندگی سالم و رژیم غذایی متعادل قابل پیشگیری است. برای کاهش خطر ابتلا به انواع سرطان ها، غذاهای غنی از ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها، و کاروتنوئیدها باید در راس انتخاب شما قرار گیرند. این مواد در خوراکی‌های رنگارنگ، مانند انواع توت‌ها، گوجه فرنگی، هویج، سبزی‌های سبز، سیر و برکلی فراوان است.
>
:: ساختمان آلت جنسی زنانه ::
 | تاریخ ارسال: 1385/11/19 | 

آلت جنسی زنانه که مهبل(Vagina) نامیده می‌شود، از منفذ مهبلی آغاز می‌شود، حدود سیزده سانتی‌متر به درون بدن ادامه می‌یابد و به دهانه رحم(Cervix) می‌رسد. مهبل از سه لایه بافتی درست شده است. لایه‌ی سطحی آن مخاط نام دارد. لایه دیگر از بافت ماهیچه‌ای درست شده است و بیشتر در یک سوم بیرونی مهبل منقبض می‌شود. لایه‌ی سوم از بافت پیوندی است و مهبل را به ساختارهای درونی بدن متصل می‌کند.

>
:: ساختمان آلت جنسی مردانه ::
 | تاریخ ارسال: 1385/11/17 | 
ظاهر آلت جنسی مردانه از فردی به فرد دیگر تفاوت دارد. این تفاوت ممکن است در رنگ، شکل، اندازه و حالت پوست ختنه‌گاهی باشد. بین وزن، قد، جثه‌ی فرد و اندازه‌ی آلت ارتباطی وجود ندارد. در برخی عکس‌ها آلت تناسلی بزگتر از حالت معمول نمایش داده می‌شود. بیشتر این عکس‌ها ساختگی است و باعث نگرانی برخی افراد درباره‌ی آلت تناسلی‌شان شده است. جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.
>
:: عمل جنسی طی بارداری ::
 | تاریخ ارسال: 1385/11/14 | 
بارداری در انسان اندکی بیش از 9 ماه طول می کشد. آیا زن و شوهر طی این مدت می‌توانند عمل جنسی داشته باشند؟ آیا عمل جنسی به جنین آسیب نمی‌رساند؟ تا چه زمانی می‌توان با همسر باردار خود عمل جنسی داشت؟  دکتر جاناتان شر متخصص زنان و زایمان، استادیار مدرسه پزشکی سینایی نیویورک و نویسنده‌ی کتاب پیشگیری از سقط جنین، به این پرسش‌ها پاسخ می‌دهد.
>
:: وقتی شما گرم هستید اما همسرتان سرد است ::
 | تاریخ ارسال: 1385/11/10 | 
اگر از زوجی که سال‌ها با هم زندگی کرده‌اند، پیرامون زندگی جنسی آنان بپرسید، به احتمال زیاد با این پاسخ رو به رو می‌شوید:" به گرمی روزهای نخستین نیست، اما هنوز هم چیز بسیار خوبی است." بله، فروکش کردن شدت اشتیاق جنسی طی زمان برای هر زوجی پیش می‌آید. به طور معمول، حدود 18 ماه پس از زندگی مشترک، یعنی پس از پشت سر گذاشتن مرحله شیدایی، اختلاف در میل جنسی خودش را نشان می‌دهد.
>
:: ورزش کنید تا لذت ببرید ::
 | تاریخ ارسال: 1385/11/9 | 

حتی فکر کردن به عمل جنسی می‌تواند احساسات ما را به هیجان آورد؛ عملی که به زوج‌های جوان محدود نمی‌شود و همه‌ی زوج‌ها در هر سنی که باشند می‌توانند از خوشی‌های آن بهره‌مند شوند. ورزش که بخش مهمی از یک زندگی جنسی موفق است، می‌تواند میل جنسی را تقویت کند، بر لذت عمل جنسی بیافزاید و بهره‌مندی ما را از خوشی‌های آن بیشتر کند. بنابراین، برای ورزش منظم وقت بگذارید تا لذت ببرید.

>
:: 9 نکته درباره بچه‌ها که ممکن است ندانید ::
 | تاریخ ارسال: 1397/2/31 | 
نوزادان تازه متولدشده سینه‌ دارند چه دختر چه پسر. جالب‌تر اینکه ممکن است از سینه‌های آن‌ها حتی شیر هم بیرون بیاید. این حالت پس از چند هفته از بین می‌رود دلیل آن‌هم این است که نوزادها وقتی در رحم مادر هستند هورمون استروژن را از بدن مادرشان جذب می‌کنند. دختران نوزاد حتی گاهی اوقات ترشحات شیری یا مینی پریود ناشی از هورمون‌های مادر که قبل از تولد به بدن آن‌ها واردشده را نشان می دهند.
>
:: گرمای لپ‌تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد ::
 | تاریخ ارسال: 1397/2/31 | 
به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از سی‌نت، پیش از این تصور می‌شد که قرار دادن لپ‌تاپ روی پای انسان‌ها تاثیرات منفی بر توان باروری آنها به خصوص در مردان ایجاد می‌کند. اما به تازگی مشخص شده است که گرمای ناشی از لپ‌تاپ‌ها تاثیر منفی بر باروری مردان و زنان ندارد و تولید مثل آنها را مختل نمی‌کند.
>
پیوندهای فوری
جزيره دانش
::
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 1825
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 45
::
آمار بازدیدها
:. آمار بازدید‌های تمام پایگاه:
تمام بازدید‌ها: 24848376
بازدید 24 ساعت قبل: 7321
:.آمار بازدید‌های بخش جاری:
تمام بازدید‌ها: 971500
بازدید 24 ساعت قبل: 195
::
بخش کودکان را ببینید

بخش کودکان را ببینید

::
Academic Web Tools
For Family
Persian site map - English site map - Created in 0.28 seconds with 131 queries by YEKTAWEB 4331